Kurtumas – ne nuosprendis: supermama Larisa Voroneckaja skina medalius

Į Samsune vykstančias Kurčiųjų olimpines žaidynes atvykusi lengvaatletė Larisa Voroneckaja Lietuvoje dar spėjo iškovoti bronzos medalį lengvosios atletikos čempionate. Su aplinkiniais gestų kalba bendraujanti moteris yra viena iš nedaugelio, kuri puikiai integravosi girdinčiųjų sporte ir skina pergales abiejuose frontuose. Turkijoje ji dalyvauja penktose Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse.

„Kelią sporte pradėjau su krepšiniu, bet nuo 18-os susidomėjau lengvąja atletika – disko metimu ir rutulio stūmimu. Krepšinį žaidžiau su kurčiaisiais, o metimus sektoriuje galėjau atlikti ir su sveikaisiais. Jie mane puikiai priėmė“, – apie varžybas su girdinčiaisiais gestų pagalba pasakoja Larisa.

Savaitgalį praūžusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate L.Voroneckaja disko metimo varžybose iškovojo bronzą (46,66) – nusileido tik geriausiai šalies metikei Zinaidai Sendriūtei (60,50) ir Ievai Zarankaitei (46,66). „Aš esu stipriausia disko metikė Vilniuje. Kurtieji mėgsta turėti savo bendruomenę ir būti šeimoje. Aš nenorėjau treniruotis tik su kurčiaisiais. Tai aišku nėra lengva. Reikėjo mokytis, bet jie man rodė ir aš nepasidaviau. Žiūrėjau, kaip jie daro ir pati dariau“, – apie įsiliejimą į Lietuvos lengvosios atletikos elitą kalbėjo moteris. Su girdinčiaisiais jau įpratusi varžytis lengvaatletė atvykusi į kurčiųjų varžybas sau kelia pačius aukščiausius tikslus: „Jaudinuosi prieš kurčiųjų čempionatus. Kai varžaisi su sveikaisiais, supranti, kad tai paties aukščiausio lygio varžybos. Čia norisi nenusileisti. Reikia aukoti daug laiko, kad pasiektum gerus rezultatus.“ 34-erių vilnietė į sektorių sugrįžo po gimdymo. Sportininkė sukūrė šeimą su kitu Kurčiųjų olimpinių žaidynių atstovu badmintonininku Kazimieru Dauskurtu. „Manau, kad Samsune gali būti geresni disko metimo rezultatai. Po gimdymo rutulio stūmimas tapo sudėtingesnis. Prieš metus tapau pasaulio čempione, tačiau sugrįžimas po gimdymo buvo sunkus. Turėjau žongliruoti tarp sporto ir vaiko priežiūros“, – šypsodamasi sunkų laikotarpį prisimena lengvaatletė.

Skaitykite daugiau 15min

Nėra atsakymų į "Kurtumas – ne nuosprendis: supermama Larisa Voroneckaja skina medalius"


    Ką galvojate apie tai?

    Some html is OK